Ako si vyskladať BROMPTON

Prvá vec, ktorú si musíte rozmyslieť je v akom teréne budete tento bicykel používať.

Pokiaľ budete používať bicykel v nenáročnom teréne stačí Vám prevod JEDNORÝCHLOSTNÝ, alebo DVOJRÝCHLOSTNÝ – jedná sa o najľahšie varianty určené prevažne do rovinatého terénu, alebo niekde v okolí mora či riek. TROJRÝCHLOSTNÝ prevod- (štandardné prevedenie s trojrýchlostnou planétovou prevodovkou Sturmey Archer), ktorý ponúka bezproblémové radenie v bežnom rozsahu stredne zvlneného terénu. Jedná sa o najvyhľadávanejšiu variantu pre väčšinu európskych miest. Najvyššia voľba z hľadiska počtu prevodov je ŠESŤSTUPŇOVÁ verzia. Od roku 2009 využíva Brompton novú širokorozsahovú prevodovku Sturmey Archer, ktorá spolu s prešmykovačom zadného napináku dáva dostatočný rozsah pre zdolanie prakticky ľubovoľného prevýšenia.

1 rýchlostný prevodník2 rýchlostný prešmýkač3 rýchlostný SA prehadzovač6 rýchlostný model

Ďalšou otázkou je VOĽBA RIADIDIEL.

K dispozícii sú tri varianty. Najvyhľadávanejší je typ M, určený pre komfortnú vzpriamenú jazdu najmä v mestskej premávke. Ďalšou voľbou je typ S, kde symbol S indikuje športové prevedenie. Riadidlá sú širšie a pevnejšie, bez drobného pruženia ako pri vyššej stavbe vlaštovkového typu M. Svojim nižším umiestnenim sú vhodné pre razantnejší charakter jazdy. Ľahko avantgardný typ P je určený prevažne pre dámy s elegantným vzpriameným posedom, alebo pre možnosť kombinovania ako vzpriameného tak športovejšieho posedu. Od roku 2012 po siedmych rokoch prichádza inovácia v oblasti riadítok, ktorú reprezentuje v nový typ H, ktorý umožňuje vzpriamenú jazdu a je vhodný hlavne pre vyššie postavy, alebo pre vyznávačov vzpriamenej jazdy na bicykli.


       Typ S                                      Typ M                                      Typ P                                    Typ H – Novinka 2012

Na výške užívateľa je závislá VOĽBA TYPU A DĹŽKY SEDLOVKOVEJ TYČE.

Štandardná sedlovka je určená pre výšku postavy do maximálne 180 cm . Predĺžená sedlovková tyč potom dobre poslúži ľuďom s výškou v rozsahu od 178 cm do 186 cm. Nevýhodou predĺženej sedlovky je, že už mierne vystupuje z kompaktného balíka zloženého bicykla. Pre vyššie postavy je potom jednoznačná voľba teleskopickej sedlovky.

Základná sedlovkaPredĺžená sedlovkaTeleskopická sedlovka

ĎALŠIA VÝBAVA

Pokiaľ máte rozmyslené odpovede na tieto tri klúčové otázky môžete začať rozmýšlať nad ďalšou výbavou a doplnkami bicykla, Rozmyslieť si treba či chcete blatníky, svetlá, nosič, tašky, aký typ sedla či dezénu pneumatík a v neposlednom rade farbu, ktorú môžte ľubovoľne skombinovať pre rám a externé prvky bicykla. Doplnkovú výbavu k Vášmu bicyklu si môžte pozrieť tu.

TITÁN

Otázka titánového rámu je potom už skôr pre “fajnšmekrov”. Jedná sa o pomerne drahšie prevedenie, ktoré ocenia najmä ženy pri prenášaní bicykla v zloženom stave. Titánové prvky majú okrem zníženej hmotnosti i pozitívny vplyv na jazdné vlastnosti bicykla.

Napriek rozmanitým možnostiam výbavy a doplnkov je tento bycikel štýlový a plne funkčný už v základnom prevedení. Ak ste si už svoj BROMPTON vyskladali, pozrite sa do nášho skladu, či tam už na Vás nečaká.