Brompton

Skladacie bicykle, ak ste o tomto fenoméne ešte nepočuli, tak ste práve objavili niečo, čo možno od základov zmení Váš spôsob prepravy v meste…… Brompton, prosím zoznámte sa …..

Funkčnosť a elegancia

Skladacie bicykle Brompton sú najkompaktnejšie a najfunkčnejšie skladacie bicykle na trhu. Jazdí sa na nich až neuveriteľne ľahko, rýchlo  a pohodlne. Brompton má ambíciu stať sa Vašim každodenným spoločníkom pri preprave. Predstavte si cestu do práce.. do školy.. za priateľmi.. do mesta, alebo na rande na tomto štýlovom bicykli. Jeho design, skladnosť a v neposlednom rade kvalita premenia čas transportu na nerozoznanie aj v preplnenom hlučnom meste. Jeho pevný hliníkovo-ocelový rám zabezpečuje výborné jazdné vlastnosti. Tieto vlastnosti ho predurčujú, aby zvládol dennodenné skladanie a rozkladanie za každého počasia a bol Vám vždy k dispozícií, keď ho potrebujete.

Skladnosť

Skladacie bicykle Brompton v mesteSkladací bicykel Brompton sa počas svojej viac ako 30-ročnej histórií stal legendou medzi bicyklami a našiel si desaťtisíce fanúšikov po celom svete. Získal niekoľko významných ocenení a vďaka jeho systému skladania, ktorý väčšine “bromptonistov” zaberie len okolo 10 sekúnd a praktickým rozmerom (v zloženom stave 585x565x270 v mm) a váhe od 10,17 kg môžte tento bicykel používať ako dopravný prostriedok prakticky kamkoľvek. Tento bicykel zaparkujete v kancelárií, v bare, pod stolom, pri návšteve divadla ho bez problémov uschováte v šatni a ak Vás zastihne nepriaznivé počasie nie je problém zobrať tento bicykel do autobusu či električky alebo vlaku.

Údržba

Skladacie bicykle Brompton v zloženom staveNapriek konzervativizmu Angličanov už výrobcovia Bromptonu prešli na štandardné metrické miery, čo je obrovskou úľavou pre kontinentálne servisy bicyklov. V skratke sa dá povedať, že Brompton je prakticky bezúdržbový a bezporuchový bicykel. Nutné je samozrejme  venovať mu bežnú servisnú starostlivosť v podobe mazania a čistenia reťaze a ďalších pohyblivých častí, fúkania pneumatík.